Kredyt 10 tys. – gdzie szukać najlepszej oferty?

20 sierpnia 2018

Oferty kredytów na 10 tys. są coraz korzystniejsze dla zainteresowanych nimi klientów. Korzyści te wynikają zarówno z uproszczonego procesu wnioskowania o kredyt, jak również z coraz niższych kosztów i bardziej zrozumiałych warunków.

 

Wnioskowanie o kredyt na 10 000 zł kojarzy z koniecznością przejścia długiego i męczącego procesu weryfikacyjnego dotyczącego zdolności kredytowej klienta. Na szczęście w bankach zachodzą coraz większe zmiany, których celem jest uproszczenie procedury.

To uproszczenie powoduje, że coraz chętniej sięgamy po kredyty, ale również nieco mniej się zastanawiamy nad konsekwencjami zadłużenia. Kredyty oczywiście są po to, by z nich korzystać, warto to jednak robić rozsądnie i z rozwagą.

Gdzie wziąć kredyt 10000 zł

Kredyt na 10 000 złotych dostępny jest praktycznie we wszystkich bankach. Różnice polegają przede wszystkim na wymaganiach formalnych, jakie klient musi spełnić. Istotne jest również to, że każdy bank nieco inaczej wylicza jego koszty.

Poszukując kredytu gotówkowego na 10 000 zł warto skorzystać z przygotowanego przez nas rankingu. Nasi specjaliści sprawdzili dostępne na rynku oferty, by zrobić ich zestawienie, które pomoże w dokonaniu wyboru i podjęciu właściwej decyzji. Być może zawarte w rankingu informacje okażą się na tyle pomocne, że kredyt zostanie zaciągnięty w jednym z banków z poniższego zestawienia.

Nasi specjaliści przygotowali propozycję 3 najlepszych kredytów gotówkowych rozłożonych na 12 rat na kwotę 10 000 złotych. Jeśli jesteś zainteresowany większą kwotą kredytu niż 10 tys. zł lub interesuje Cię inna ilość rat to koniecznie zobacz pełną ofertę w naszym kalkulatorze.

Oferta dla kwoty pożyczki: {{credit_param.amount}} zł, okres: {{credit_param.period}} miesiące
Oferta aktualna na dzień: {{creditRow.create_date}}
Oferta dla kwoty pożyczki: {{credit_param.amount}} zł, okres: {{credit_param.period}} miesiące
Oferta aktualna na dzień: {{creditRow.create_date}}
Oferta dla kwoty pożyczki: {{credit_param.amount}} zł, okres: {{credit_param.period}} miesiące
Oferta aktualna na dzień: {{creditRow.create_date}}

Sprawdź inne kredyty gotówkowe na kwotę 10 tys. zł

Kalkulator kredytu gotówkowego

Kredyt 10 tys. zł – potrzebne dokumenty

Wnioskowanie o kredyt na 10 000 złotych wiąże się z koniecznością przedłożenia w banku odpowiednich dokumentów. W pierwszej kolejności potrzebne są te, które pozwalają zidentyfikować klienta. Jest to konieczne, by zapobiegać nadużyciom.

Jeżeli wstępna decyzja kredytowa jest pozytywna, wnioskodawca musi złożyć dokumenty potwierdzające jego dochody. Może to być zaświadczenie od pracodawcy, wyciąg z konta bankowego z ostatnich kilku miesięcy lub oświadczenie o dochodach. Oświadczenie składane jest pod rygorem odpowiedzialności karnej za podawanie fałszywych informacji. Okazjonalnie, potwierdzeniem dochodu jest PIT za ubiegły rok.

Jakie koszty kredytu na 10 tys. zł

Warto pamiętać i mieć na uwadze to, że pożyczając z banku 10 000 zł, trzeba będzie oddać nieco więcej. Jest to spowodowane tym, że każdy kredyt jest oprocentowany. Kosztem kredytu może być również prowizja za jego udzielenie lub koszty obsługi. Wszystkie te elementy są zawsze wyszczególnione w umowie kredytowej. Podobnie jak wartość brutto i netto kredytu oraz ostateczna kwota do spłaty.Sprawdzenie tych informacji przed podpisaniem umowy jest bardzo ważne.

Sprawdź wszystkie kredyty gotówkowe na kwotę 10 000 zł

Kalkulator kredytu gotówkowego

Podsumowanie

Kredyt na 10 000 złotych jest bardzo łatwo dostępny i nie wymaga spełnienia wielu warunków. Procedura kredytowa jest krótka, prosta i zrozumiała. Te uproszenia powinny pozwolić na to, by tym dokładniej sprawdzić cały kredyt, zweryfikować warunki i koszty, jakie będzie trzeba ponieść. Ostrożność w sprawach finansowych zawsze jest wskazana.