Kredyt 15 tys. – gdzie szukać najlepszej oferty?

20 sierpnia 2018

Kredyt na 15 tysięcy złotych staje się coraz łatwiej dostępny dla wielu klientów różnych banków. Uproszczenie procedur, szczególnie tych związanych z weryfikacją zdolności kredytowej, powoduje, że klienci chętniej wnioskują o wsparcie finansowe, ale również znacznie łatwiej je otrzymują.

Mimo tego, że wnioskowanie o kredyt na 15 tys. złotych kojarzy się ze skomplikowanymi formalnościami, to wcale tak nie jest. Dla banku wystarczy, by klient miał odpowiednio wysokie dochody i wydatki na akceptowalnym przez bank poziomie.

Liczba niezbędnych do uzyskania kredytu dokumentów również znacznie zmalała. Nie oznacza to, że można zapomnieć o ostrożności i rozwadze decydując się na takie zobowiązanie finansowe. Przed ostatecznym podpisaniem umowy, warto sprawdzić kilka elementów. Między innymi to, gdzie taki kredyt będzie najkorzystniejszy.

Gdzie wziąć kredyt 15000 zł

Oferta kredytu na 15 tysięcy złotych dostępna jest praktycznie w każdym banku. W każdym jednakże będą nieco inne warunki jego udzielenia. Różnice te będzie można dostrzec zarówno w przebiegu procedury weryfikacyjnej i w przebiegu procedury przyznania kredytu, jak również w jego kosztach.

Przed podjęciem ostatecznej decyzji warto przejrzeć przygotowany przez nas ranking ofert kredytu na 15 tysięcy. Szczególnie, że nasi specjaliści wybrali naprawdę interesujące oferty, które mogą okazać się bardzo korzystne.

Przygotowaliśmy w tym miesiącu ranking 3 najlepszych kredytów gotówkowych rozłożonych na 12 rat na kwotę 15 000 złotych. Jeśli jesteś zainteresowany większą kwotą kredytu niż 15 tys. zł lub interesuje Cię inna ilość rat to koniecznie zobacz pełną ofertę w naszym kalkulatorze.

Oferta dla kwoty pożyczki: {{credit_param.amount}} zł, okres: {{credit_param.period}} miesiące
Oferta aktualna na dzień: {{creditRow.create_date}}
Oferta dla kwoty pożyczki: {{credit_param.amount}} zł, okres: {{credit_param.period}} miesiące
Oferta aktualna na dzień: {{creditRow.create_date}}
Oferta dla kwoty pożyczki: {{credit_param.amount}} zł, okres: {{credit_param.period}} miesiące
Oferta aktualna na dzień: {{creditRow.create_date}}

Sprawdź inne kredyty gotówkowe na kwotę 15 tys. zł

Kalkulator kredytu gotówkowego

Kredyt 15000 zł – potrzebne dokumenty

Podczas wnioskowania o kredyt na 15 tys. potrzebne będą dwa rodzaje dokumentów. Pierwsze służą zidentyfikowaniu wnioskodawcy, drugie służą potwierdzeniu uzyskiwanych przez niego dochodów.

Dokumenty, które weryfikują tożsamość służą bezpieczeństwu wnioskującego. Mają zapobiegać temu, by ktoś podszywał się pod cudze dane. Może to być dowód osobisty, paszport lub prawo jazdy.

Natomiast dokumenty potwierdzające uzyskiwane dochody mają stanowić formę zabezpieczenia kredytu. Służą temu, by potwierdzić zadeklarowane dochody, które są podstawą do ustalenia, czy wnioskodawca będzie w stanie spłacić swoje zobowiązanie.

Jakie koszty kredytu na 15000 zł

Koszty kredytu na 15 tys. złotych będą różne zależnie od tego, w jakim banku zostanie on zaciągnięty. Na pewno trzeba liczyć się z tym, że poza saldem kredytu trzeba będzie spłacić również odsetki. Doliczona może być również prowizja lub koszty obsługi. W każdym banku procentowa wartość tych kosztów może być nieco inna. W efekcie koszty ostateczne również będą inne.

Wszystko jednak powinno się znaleźć na umowie. Warto ją dokładnie przeczytać, ponieważ to podstawa późniejszych rozliczeń i ewentualnych roszczeń. W umowie powinna być też ujęta ostateczna kwota do spłaty.

Sprawdź wszystkie kredyty gotówkowe na kwotę 15 000 zł

Kalkulator kredytu gotówkowego

Podsumowanie

Kredyty gotówkowe są coraz łatwiej dostępne. Upraszcza się procedurę weryfikacyjną i procedurę ich przyznawania. Dzięki temu, pieniądze można otrzymać nawet podczas jednej wizyty w banku. Ważne, by te ułatwienia nie sprawiły, że klienci przestaną być ostrożni. Trzeba się dobrze zastanowić, czy uda się taki kredyt spłacić i tylko gdy ma się tę pewność, można się na niego zdecydować.