Kredyt 20 tys. – gdzie szukać najlepszej oferty?

20 sierpnia 2018

Kredyt na 20 tysięcy kojarzy się z koniecznością dopełnienia licznych formalności, przejściem skomplikowanej procedury i dostarczeniem całej gamy dokumentów. Tymczasem zmiany zachodzące w bankach powodują, że takie pieniądze coraz łatwiej uzyskać, a formalności są coraz mniej złożone.

Taka łatwość uzyskania kredytu bardzo często powoduje, że klienci tracą czujność i przestają być ostrożni. Przez to znacznie łatwiej im wpaść w pułapkę zadłużenia. Jeżeli jednak podejdzie się do tematu rozsądnie, to taki kredyt może się okazać ogromnym wsparciem i pomocą.

Przed podpisaniem umowy, warto jednak sprawdzić w sieci najważniejsze informacje, zweryfikować koszty i sprawdzić polecane oferty i produkty.

Gdzie wziąć kredyt 20000 zł

Pierwszym krokiem przy poszukiwaniu kredytu powinno być sprawdzenie ofert dostępnych na rynku. Pomocny może być w tym przygotowany przez nas ranking kredytów na 20 tys. Być może okaże się, że któraś z ofert okaże się szczególnie interesująca. Szczególnie, że nasi specjaliści dołożyli wszelkich starań, by sprawdzić aktualne propozycje i możliwości.

Kredyt na 20 000 złotych dostępny jest praktycznie w każdym banku. Różnice leżą w procedurach, formalnościach i kosztach. Właśnie dlatego takie zestawienie może być bardzo pomocne. Pozwoli zapoznać się z podstawowymi informacjami już na początku drogi.

Zobacz już teraz ranking 3 najlepszych kredytów gotówkowych rozłożonych na 24 raty na kwotę 20 000 złotych. Jeśli jesteś zainteresowany większą kwotą kredytu niż 20 tys. zł lub interesuje Cię inna ilość rat to koniecznie zobacz pełną ofertę w naszym kalkulatorze.

Oferta dla kwoty pożyczki: {{credit_param.amount}} zł, okres: {{credit_param.period}} miesiące
Oferta aktualna na dzień: {{creditRow.create_date}}
Oferta dla kwoty pożyczki: {{credit_param.amount}} zł, okres: {{credit_param.period}} miesiące
Oferta aktualna na dzień: {{creditRow.create_date}}
Oferta dla kwoty pożyczki: {{credit_param.amount}} zł, okres: {{credit_param.period}} miesiące
Oferta aktualna na dzień: {{creditRow.create_date}}

Sprawdź inne kredyty gotówkowe na kwotę 20 000 zł

Kalkulator kredytu gotówkowego

Kredyt 20000 zł – potrzebne dokumenty

Wśród formalności na pierwszy plan wysuwają się oczywiście dokumenty, które będą niezbędne, by w ogóle móc uzyskać pieniądze.

Niezbędny będzie wniosek kredytowy, który wypełnia się wspólnie z pracownikiem banku. Ponadto potrzebne będą dokumenty weryfikujące tożsamość wnioskodawcy oraz potwierdzające jego dochody. Tożsamość można zweryfikować za pomocą dowodu osobistego.

Dochody zweryfikować można za pomocą oświadczenia złożonego przez klienta, zaświadczenia od pracodawcy, wyciągu z konta lub rocznego zeznania podatkowego za zeszły rok.

Jakie koszty kredytu na 20000 zł

Koszty kredytu zależne są od banku, w jakim jest on zaciągany. Zasadniczo jednakże trzeba się liczyć z tym, że każdy taki kredyt jest oprocentowany. Do tego uwzględnić należy prowizję za udzielenie kredytu, a niekiedy również koszty jego obsługi.

Im dłuższy czas kredytowania, tym wyższe odsetki trzeba będzie zapłacić. Jednakże ten czas zależny jest również od zdolności kredytowej wnioskującego. Chcąc obniżyć więc koszty należy znaleźć kompromis pomiędzy najwyższą możliwą miesięczną ratą, a warunkami jakie to bank przewidział dla kredytobiorcy. Nie ma możliwości by wyjść poza wyliczone przez analityków okresy kredytowania.

Sprawdź kredyty gotówkowe na kwotę 20 tys. zł

Kalkulator kredytu gotówkowego

Podsumowanie

Kredyt na 20 tysięcy złotych dostępny jest praktycznie w każdym banku. Procedury nie są skomplikowane, ale nie można też pozwolić na to, by to uśpiło czujność kredytobiorcy. Zawsze trzeba spojrzeć na tę sprawę obiektywnie i racjonalnie. Tylko jeżeli ma się pewność, że zobowiązanie uda się spłacić, warto się na nie zdecydować. Bezpieczeństwo finansowe jest najważniejsze.