Kredyt 30 tys. – gdzie szukać najlepszej oferty?

20 sierpnia 2018

Kredyt w wysokości 30 000 zł jest często poszukiwanym produktem bankowym przez klienta indywidualnego. Jeszcze nie tak dawno, procedura pozyskania takiej gotówki była dość skomplikowana. Jednak banki wychodzą naprzeciw oczekiwaniom klientów i chętniej udzielają takich kredytów.

Banki zachęcają do korzystania ze swoich usług m.in. poprzez znaczne uproszczenie procedury zaciągania kredytu. Środowisko bankowe w znacznej mierze przeniosło formalności w przestrzeń wirtualną, co ma ogromny wpływ na ilość przedstawionych dokumentów i zaświadczeń przez Wnioskodawcę przy ubieganiu się o udzielanie kredytu 30 tys. zł.

Fakt, że kredyty są teraz bardziej dostępne i banki chętniej ich udzielają nie powinien zasłonić czujności i uważności przy wyborze konkretnej oferty. Warto przeanalizować dostępne produkty na rynku bankowym, aby podjąć jak najbardziej świadomą decyzję.

Gdzie wziąć kredyt 30 000 zł

Kredyt na 30 000 zł cieszy się popularnością wśród klientów indywidualnych. Dlatego też, wiodące banki mają go w swojej ofercie. Produkt ten będzie do siebie bardzo podobny w różnych bankach, aczkolwiek może się różnić w różnych placówkach np. kosztami, formalnościami.

Rozważając zaciągniecie kredytu w wysokości 30 000 zł poleca się porównanie oferty z kilku wiodących banków, aby wybrać ten, który będzie najbardziej odpowiedni. Nasz ranking to zestawienie ofert z banków, które oferują kredyt na 30 tys. zł. Możemy w łatwy sposób porównać różne składniki kredytu. Nasi specjaliści skupili się na ofertach, które są godne zainteresowania i polecenia.

Sprawdź liderów najlepszych kredytów gotówkowych na kwotę 30 000 złotych, które zostały rozłożone na 48 równych rat. W przypadku, gdy jesteś zainteresowany większą kwotą kredytu niż 30 tys. zł to koniecznie sprawdź pełną ofertę kredytów w naszym kalkulatorze kredytów gotówkowych.

Oferta dla kwoty pożyczki: {{credit_param.amount}} zł, okres: {{credit_param.period}} miesiące
Oferta aktualna na dzień: {{creditRow.create_date}}
Oferta dla kwoty pożyczki: {{credit_param.amount}} zł, okres: {{credit_param.period}} miesiące
Oferta aktualna na dzień: {{creditRow.create_date}}
Oferta dla kwoty pożyczki: {{credit_param.amount}} zł, okres: {{credit_param.period}} miesiące
Oferta aktualna na dzień: {{creditRow.create_date}}

Sprawdź pozostałe kredyty na kwotę 100 tys. zł

Kalkulator kredytu gotówkowego

Kredyt 30 000 zł – potrzebne dokumenty

Przy zaciąganiu zobowiązania 30 tys. zł musimy liczyć się z tym, że bank będzie wymagał od nas przedstawienia dowodów na to, że istnieje realna możliwość na spłacenie udzielnego kredytu.

Podstawowym dokumentem o który poprosi pracownik banku będzie dowód osobisty, lub inny dokument potwierdzający naszą tożsamość. Po weryfikacji danych osobowych konsultant przeprowadzi szczegółowy wywiad, który będzie uzupełnieniem do wniosku kredytowego. Jeśli mamy jakieś wątpliwości czy pytania, warto je zadawać od razu.

Aby osoba udzielająca kredytu, mogła to sprawnie zrobić, zostaniemy również poproszeni o przedstawienie dokumentu, który potwierdzi wysokość osiąganych dochodów. Może to być zaświadczenie od pracodawcy, wyciąg z banku, odpowiednie oświadczenie czy PIT. W niektórych sytuacjach trzeba będzie przedstawić dochody współmałżonka i/lub jego zgodę na zaciągnięcie kredytu.

Jakie koszty kredytu na 30 000 zł

Koszty kredytu na 30 000 zł są zbliżone we wszystkich bankach. Mogą się one różnić w nieznacznym stopniu, ale ma to znaczenie przy ogólnej wartości kredytu. Na koszty składają się zazwyczaj odsetki, prowizja, która nie jest wymagana, ale banki bardzo często ją stosują. Coraz powszechniejszą praktyką jest też obowiązkowe ubezpieczenie kredytu. Wszystkie części składowe będą wypisane w umowie kredytowej, z którą należy się bezwzględnie zapoznać przed podpisaniem.

Sprawdź całą ofertę kredytów na kwotę 30 tys. zł

Kalkulator kredytu gotówkowego

Podsumowanie

Zaciągając kredyt koniecznie należy zapoznać się z dostępnymi ofertami konkurencyjnych banków. Pomimo tego, że generalnie są one do siebie zbliżone, jedne mogą być dla nas bardziej korzystne a inne mniej i warto wybrać najlepszy produkt, który spełni wszystkie nasze oczekiwania.