Kredyt 40 tys. – gdzie szukać najlepszej oferty?

20 sierpnia 2018

Kredyty gotówkowe są bardzo popularnym produktem bankowym. Wnioskując o kredyt w wysokości 40 000 zł wydawać by się mogło, że spotkamy się z niezliczoną liczbą formalności. Tymczasem nic bardziej mylnego. Banki wychodząc naprzeciw klientom znacznie uprościły procedury, które obecnie można załatwić w ciągu kilku chwil.

Trzeba się przygotować, że bank będzie chciał sprawdzić zdolność kredytową i wysokość pozostałych zobowiązań, jakie mamy w stosunku do innych podmiotów. Procedura ta jest niezbędna do przyznania interesującej nas kwoty. Banki, bardziej przychylnie niż jeszcze kilka lat temu, patrzą na klienta.

Zmiana w podejściu banku do udzielenia kredytu skłania coraz więcej osób do zaciągnięcia zobowiązania. Mniejszy stopień formalizacji jest istotnym czynnikiem przy podejmowaniu decyzji o wzięciu kredytu.

Gdzie wziąć kredyt 40 000 zł

Oferty kredytu w wysokości 40 tys. zł są dostępne w wielu wiodących bankach. Pomimo takich samych założeń, oferty mogą się różnic w poszczególnych oddziałach. Formalności będą podobne, różnica może pojawić się przy kosztach kredytu, na co trzeba zwrócić szczególną uwagę.

Porównując interesujące oferty, warto jest skorzystać z profesjonalnego rankingu kredytów gotówkowych na kwotę 40 tys. złotych. Jest on opracowany przez naszych specjalistów, którzy przedstawili w przystępny sposób najbardziej popularne oferty.

Najnowszy ranking kredytów prezentujący 3 sylwetki najlepszych kredytów gotówkowych na kwotę 40 000 złotych przy rozłożeniu na 4 lata. W naszym kalkulatorze kredytów gotówkowych możesz sprawdzić pełną ofertę kredytów na dowolną kwotę.

Oferta dla kwoty pożyczki: {{credit_param.amount}} zł, okres: {{credit_param.period}} miesiące
Oferta aktualna na dzień: {{creditRow.create_date}}
Oferta dla kwoty pożyczki: {{credit_param.amount}} zł, okres: {{credit_param.period}} miesiące
Oferta aktualna na dzień: {{creditRow.create_date}}
Oferta dla kwoty pożyczki: {{credit_param.amount}} zł, okres: {{credit_param.period}} miesiące
Oferta aktualna na dzień: {{creditRow.create_date}}

Sprawdź inne kredyty na kwotę 40 tys. zł

Kalkulator kredytu gotówkowego

Kredyt 40 000 zł – potrzebne dokumenty

Pomimo tego, że banki znacznie uprościły procedury przyznawania kredytów, to jednak w dalszym ciągu trzeba spełniać kilka wymogów, aby otrzymać pozytywną odpowiedź z banku.

Formalności te jednak nie są skomplikowane i można je załatwić za jedną, dwiema wizytami w placówce lub jeszcze prościej korzystając z pomocy naszego kalkulatora, gdzie większość rzeczy idzie załatwić z bankiem przez internet.

Każdy bank będzie wymagał potwierdzenia tożsamości Wnioskodawcy. Jest to podstawowy wymóg przy udzielaniu kredytu. Kolejnym ważnym punktem jest złożenie wniosku kredytowego. Pracownik banku jest bardzo pomocny przy wypełnianiu i często też zadaje dodatkowe pytania, aby jak najdokładniej wypełnić wszystkie pola.

Konsultant poprosi również o przedstawienie wysokości osiąganych dochodów. Można doręczyć zaświadczenie od pracodawcy, wydruk z konta lub przedstawić rozliczenie roczne. W niektórych przypadkach wymagana będzie zgoda współmałżonka lub dodatkowo jego dochody.

Jakie koszty kredytu na 40 000 zł

Kredyt gotówkowy na 40 tys. zł w każdym banku będzie różnił się pod względem kosztów. Są one z reguły zbliżone do siebie, ale właśnie różnice w kosztach decydują o wyborze konkretnej oferty. Podpisując umowę kredytową trzeba się szczególnie zapoznać z wysokością prowizji, ubezpieczenia, oprocentowania. Niekiedy do kredytu doliczane są inne składniki, o które należy dopytać przy podpisywaniu umowy.

Sprawdź wszystkie kredyty gotówkowe na kwotę 40 000 zł

Kalkulator kredytu gotówkowego

Podsumowanie

Powszechność i dostępność kredytów gotówkowych, szczególnie w wysokości 40 000 zł skłania do podpisania takiego zobowiązania. Warto jednak zapoznać się ze wszystkimi szczegółami oferowanego produktu, aby podjąć mądrą i przemyślaną decyzję.