Kredyt 5 tys. – Gdzie szukać najlepszej oferty?

20 sierpnia 2018

Kredyt na 5000 złotych to często prezentowana oferta dla klientów indywidualnych. Jego uzyskanie nie wymaga spełnienia zbyt wymagających warunków. Zazwyczaj wystarczy stały dochód i wydatki na akceptowalnym przez bank poziomie. Cały proces trwa zaledwie kilka chwil.

Wnioskowanie o kredyt kojarzy się z licznymi formalnościami i całym pakietem dokumentów, które trzeba przekazać do banku. Tymczasem, sytuacja cały czas się zmienia na korzyść klienta. Wiele informacji bank pobiera samodzielnie – ze specjalnych baz, a pozostałe pozyskuje bezpośrednio od samego wnioskodawcy.

Uproszczenie procedur i możliwość otrzymania pieniędzy niemal od razu po złożeniu wniosku powoduje, że klienci znacznie szybciej podejmują decyzje kredytową i mają mniej wątpliwości.

Gdzie wziąć kredyt 5000 zł

Oferty kredytu na 5000 zł dostępne są w wielu bankach. Oczywiście, każdy z nich oferuje własne warunki, zarówno pod względem oprocentowania, jak i pozostałych kosztów, jak np. prowizja. Nie zmienia to faktu, że wymagania są wszędzie bardzo zbliżone.

Przy poszukiwaniu najlepszego kredytu na 5000zł warto skorzystać z przygotowanego przez nas rankingu. Być może zawarte w nim informacje okażą się pomocne, a kredyt zostanie zaciągnięty w jednym z przedstawionych niżej banków. Tym bardziej, że nasi specjaliści przeanalizowali dostępne na rynku oferty, aby wybrać te, które rzeczywiście warte są zainteresowania.

Nasi specjaliści przygotowali ranking 3 najlepszych kredytów gotówkowych na kwotę 5 000 złotych. Jeśli jesteś zainteresowany większą kwotą kredytu niż 5 tys. zł to koniecznie zobacz pełną ofertę w naszym kalkulatorze.

Oferta dla kwoty pożyczki: {{credit_param.amount}} zł, okres: {{credit_param.period}} miesiące
Oferta aktualna na dzień: {{creditRow.create_date}}
Oferta dla kwoty pożyczki: {{credit_param.amount}} zł, okres: {{credit_param.period}} miesiące
Oferta aktualna na dzień: {{creditRow.create_date}}
Oferta dla kwoty pożyczki: {{credit_param.amount}} zł, okres: {{credit_param.period}} miesiące
Oferta aktualna na dzień: {{creditRow.create_date}}

Sprawdź inne kredyty na kwotę 5 tys. zł

Kalkulator kredytu gotówkowego

Kredyt 5000 zł – potrzebne dokumenty

Mimo znacznego uproszczenia procedur związanych z analizowaniem zdolności kredytowej i z samym udzieleniem kredytu, to bank nadal wymagać będzie dokumentów pozwalających na właściwą ocenę wnioskodawcy.

Z pewnością trzeba się przygotować na to, że pracownik banku będzie oczekiwał przedłożenia dokumentu tożsamości potwierdzającego dane wnioskującego. Należy również wypełnić wniosek kredytowy, ale zwykle robi to pracownik, zadając odpowiednie pytania klientowi.

W niektórych przypadkach trzeba przynieść dokument potwierdzający dochody.Może to być wyciąg z banku, zaświadczenie od pracodawcy lub oświadczenie podpisane przez samego kredytobiorcę z klauzulą dotyczącą świadomości odpowiedzialności karnej za przekazywanie nieprawdziwych informacji.

Jakie koszty kredytu na 5000 zł

Koszty kredytu gotówkowego na 5000 złotych będą różnić się w zależności od udzielającego go banku. Zasadniczo trzeba jednak liczyć, że w ich skład wchodzić będą odsetki od udzielonej kwoty oraz prowizja za udzielenie kredytu. Niekiedy również doliczane są inne koszty obsługi kredytu. Wszystko można znaleźć w treści podpisywanej umowy kredytowej.

Sprawdź wszystkie kredyty gotówkowe na kwotę 5 000 zł

Kalkulator kredytu gotówkowego

Podsumowanie

Łatwość otrzymywania kredytów, szczególnie najniższe kwoty nie powinna zwalniać z ostrożność. Przed podpisaniem umowy z bankiem, warto zrobić kalkulację kosztów planowanego kredytu, by sprawdzić, czy jest to rzeczywiście opłacalne i korzystne rozwiązanie.