Kredyt 60 tys. – gdzie szukać najlepszej oferty?

20 sierpnia 2018

Uzyskanie kredytu, nawet na 60 000 złotych staje się coraz prostsze. Banki zmieniają obowiązujące procedury, nie tylko po to by szybciej można było wziąć kredyt, ale również po to, by był on bardziej dostępny. Łagodzone są więc wymagania, a lista dokumentów staje się coraz krótsza.

Wielu osobom wnioskowanie o kredyt 60 000 nadal kojarzy się ze skomplikowanym procesem, licznymi wizytami w banku i koniecznością dostarczenia wielu dokumentów, które w zasadzie dotyczą tego samego. Nic bardziej mylnego. Otrzymanie kredytu na 60 tys. jest dziś bardzo proste bo wystarczy skorzystać z naszego kalkulatora kredytów gotówkowych.

Trzeba jednak pamiętać o tym, że każdy taki kredyt to zobowiązanie przynajmniej na kilka lat. Należy więc oszacować, czy da się ten kredyt spłacić i nie będzie on zbyt dużym miesięcznym obciążeniem.

Gdzie wziąć kredyt 60000 zł

Pierwszą kwestią do rozważenia jest to, gdzie taki kredyt należałoby wziąć. Obecnie wszystkie banki oferują możliwość udzielenia kredytu gotówkowego na kwotę 60 tys. Każdy bank jednakże nakłada na ten kredyt nieco inne koszty i stawia inne warunki jego uzyskania.

W dokonaniu wyboru najlepszej oferty być może pomoże przygotowany przez nas ranking kredytów na 60 tys. Nasi specjaliści przeanalizowali dostępne na rynku rozwiązania i przygotowali porównawcze zestawienie. Dzięki temu udało się w jednym miejscu zgromadzić wiele cennych informacji. Być może nasze zestawienie okaże się pomocne przed ostatecznym wyborem.

Najnowszy ranking kredytów prezentujący 3 sylwetki najlepszych kredytów gotówkowych na kwotę 60 000 złotych przy rozłożeniu na 5 lat. W naszym kalkulatorze kredytów gotówkowych możesz sprawdzić pełną ofertę kredytów na dowolną kwotę.

Oferta dla kwoty pożyczki: {{credit_param.amount}} zł, okres: {{credit_param.period}} miesiące
Oferta aktualna na dzień: {{creditRow.create_date}}
Oferta dla kwoty pożyczki: {{credit_param.amount}} zł, okres: {{credit_param.period}} miesiące
Oferta aktualna na dzień: {{creditRow.create_date}}
Oferta dla kwoty pożyczki: {{credit_param.amount}} zł, okres: {{credit_param.period}} miesiące
Oferta aktualna na dzień: {{creditRow.create_date}}

Sprawdź inne kredyty na kwotę 60 tys. zł

Kalkulator kredytu gotówkowego

Kredyt 60000 zł – potrzebne dokumenty

Decydując się na zaciągnięcie kredytu na 60 tys. zł trzeba się przygotować na to, że bank będzie oczekiwał pewnych dokumentów. Całkowicie nie da się ich wyeliminować.

Na pewno trzeba mieć przy sobie dokument potwierdzający tożsamość – dowód osobisty, paszport lub prawo jazdy. Warto również od razu wziąć ze sobą dokumenty, które potwierdzają uzyskiwane dochody. Może to być zaświadczenie o dochodach od pracodawcy, PIT za ubiegły rok, decyzja z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub wyciąg z konta bankowego, na które wpływa pensja. Przy kredycie na kwotę 60 000 zł trzeba również przedłożyć w banku zgodę współmałżonka. Wyjątek stanowią tu małżeństwa, które mają rozdzielność majątkową.

Jakie koszty kredytu na 60000 zł

Każdy kredyt wiąże się z kosztami. Ich podstawę stanowi oprocentowanie kredytu. Od jego wysokości zależy to, jak wysokie będą również odsetki, czyli jak drogi będzie ów kredyt. Do tego, należy również doliczyć prowizję za udzielenie kredytu.

Niektóre banki zachęcają również do wykupienia ubezpieczenia. Jeżeli klient się na to zgodzi, to składka za to ubezpieczenie (które w pewnym sensie chroni kredyt) również wchodzi w skład kosztów kredytu.

Sprawdź wszystkie kredyty gotówkowe na kwotę 60 000 zł

Kalkulator kredytu gotówkowego

Podsumowanie

Uzyskanie kredytu na kwotę 60 tys. złotych nie jest obecnie bardzo trudne i można je uzyskać nawet podczas jednej wizyty, jeżeli tylko spełni się stawiane przez bank wymagania i będzie się miało przy sobie wszystkie niezbędne do analizy dokumenty.