Kredyt 80 tys. – gdzie szukać najlepszej oferty?

20 sierpnia 2018

Gruntowny remont, zmiana samochodu, czy wykończenie działki – na to wszystko potrzeba pieniędzy. Nie zawsze jest czas i ochota, by je po prostu uzbierać. Sposobem na to, by szybko pozyskać potrzebną kwotę, jest np. kredyt na 80 000 zł. Z takimi pieniędzmi można zrealizować wiele większych marzeń.

Kredyt na 80 tys. kojarzy się ze skomplikowaną procedurą, złożonymi formalnościami i koniecznością dostarczenia licznych dokumentów. Nic bardziej mylnego. Zachodzące nieustannie w bankach zmiany prowadzą do tego, by kredyty były jak najłatwiej dostępne. Również te na duże kwoty.

Warto przy tym pamiętać, że taka decyzja powinna być zawsze poprzedzona gruntownymi przemyśleniami i analizami, które mają pomóc ocenić, czy zainteresowany kredytem klient może sobie pozwolić na jego zaciągnięcie. Czy stać go będzie na to, by ten kredyt spłacać?

Gdzie wziąć kredyt 80000 zł

W pierwszej kolejności warto się zastanowić, jak w ogóle kształtuje się sytuacja na rynku. Jakie są obecnie dostępne oferty kredytów na 80 tys. Takie zapoznanie się pomoże w podjęciu decyzji, gdzie taki kredyt najlepiej będzie zaciągnąć.

W tym celu zachęcamy do zapoznania się z przygotowanym przez nas rankingiem kredytów. Nasi specjaliści przeanalizowali różnorodne oferty, przyjrzeli się im i na podstawie zdobytej wiedzy przygotowali specjalne zestawienie. Być może zawarte w nim informacje okażą się przydatne przy podejmowaniu decyzji i wskażą, gdzie najlepiej się w tej sprawie zwrócić.

Prezentujemy 3 sylwetki kredytów gotówkowych na kwotę 80 000 złotych przy rozłożeniu rat na 72 miesiące. Za pomocą naszego kalkulatora w kilkanaście sekund znajdziesz najlepsze oferty kredytów na dowolną kwotę bez wychodzenia z domu.

Oferta dla kwoty pożyczki: {{credit_param.amount}} zł, okres: {{credit_param.period}} miesiące
Oferta aktualna na dzień: {{creditRow.create_date}}
Oferta dla kwoty pożyczki: {{credit_param.amount}} zł, okres: {{credit_param.period}} miesiące
Oferta aktualna na dzień: {{creditRow.create_date}}
Oferta dla kwoty pożyczki: {{credit_param.amount}} zł, okres: {{credit_param.period}} miesiące
Oferta aktualna na dzień: {{creditRow.create_date}}

Sprawdź inne kredyty na kwotę 80 tys. zł

Kalkulator kredytu gotówkowego

Kredyt 80000 zł – potrzebne dokumenty

Mimo licznych ułatwień, trzeba się liczyć z tym, że pewne dokumenty i tak trzeba będzie dostarczyć, ponieważ są one niezbędne dla określenia zdolności kredytowej klienta.

W pierwszej kolejności pracownik banku będzie oczekiwał przedstawienia dokumentu tożsamości. Może to być prawo jazdy, dowód osobisty lub paszport.

W drugiej kolejności konieczne będą dokumenty określające i potwierdzające uzyskiwane przez klienta dochody. Może to być oświadczenie od pracodawcy, PIT za ubiegły rok podatkowy czy wyciąg z banku, na którym musi być zaznaczony wpływ od pracodawcy. Dokumentem potwierdzającym dochody jest również decyzja z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, dotycząca otrzymywanej emerytury.

Jeżeli wnioskujący jest w związku małżeńskim, a małżeństwo to nie ma ustalonej rozdzielności majątkowej, potrzebna jest również zgoda małżonka na zaciągnięcie takiego kredytu.

Jakie koszty kredytu na 80000 zł

Wśród kosztów, które należy uwzględnić przy zaciąganiu kredytu na 80 000 złotych, znajdują się przede wszystkim odsetki. Ich wysokość uzależniona jest od oprocentowania kredytu. Właśnie dlatego koniecznie trzeba zwrócić na nie uwagę. Dodatkowym kosztem z pewnością jest również prowizja płacona bankowi za udzielenie kredytu.

Sprawdź wszystkie kredyty gotówkowe na kwotę 80 000 zł

Kalkulator kredytu gotówkowego

Podsumowanie

Kredyt na 80 000 można uzyskać nawet w czasie jednej wizyty w banku. Warunkiem, by tak się rzeczywiście stało jest odpowiedni poziom dochodów klienta i wydatki na akceptowalnym przez bank poziomie.