Kredyt 90 tys. – gdzie szukać najlepszej oferty?

20 sierpnia 2018

Rosnące potrzeby wymagają dużego kapitału do ich zaspokojenia. Nie zawsze taki kapitał jest na wyciągnięcie ręki, a na oszczędności nie chce się czekać. Rozwiązaniem w takiej sytuacji jest kredyt gotówkowy, tym bardziej, że taki kredyt na 90 tys. jest obecnie w zasięgu ręki niemalże każdego.

Wnioskowanie o kredyt kojarzyć się może ze skomplikowaną procedurą, licznymi dokumentami, które należy dostarczyć do banku i wieloma wizytami w placówce, by wyjaśniać wszelkie wątpliwości i potwierdzać swoją zdolność do spłaty ewentualnego zobowiązania.

Tymczasem sytuacja się zmienia i nawet kredyt na 90 tys. jest już dostępny w bardzo łatwy i prosty sposób. Jeżeli klient ma dobrą historię kredytową, to takie pieniądze może otrzymać nawet podczas jednej wizyty w banku.

Gdzie wziąć kredyt na kwotę 90000 zł?

Przed wzięciem kredytu na 90 000 warto zapoznać się z dostępnymi na rynku ofertami. Nie jest to trudne, ponieważ banki coraz chętniej udostępniają reprezentatywne symulacje. Na ich podstawie można oszacować przybliżone koszty.

W porównaniu tych symulacji może okazać się pomocny przygotowany przez nas ranking ofert kredytów na 90 000 zł. Nasi specjaliści przeanalizowali dostępne na rynku oferty i zebrali w jednym miejscu, by ich porównanie było łatwiejsze. Przeanalizowanie naszego rankingu może się więc okazać bardzo przydatne, a zawarte w nim informacje, być może pomogą w podjęciu ostatecznej decyzji.

Prezentujemy 3 sylwetki kredytów gotówkowych na kwotę 90 000 złotych przy rozłożeniu rat na 72 miesiące. Za pomocą naszego kalkulatora w kilkanaście sekund znajdziesz najlepsze oferty kredytów na dowolną kwotę bez wychodzenia z domu.

Oferta dla kwoty pożyczki: {{credit_param.amount}} zł, okres: {{credit_param.period}} miesiące
Oferta aktualna na dzień: {{creditRow.create_date}}
Oferta dla kwoty pożyczki: {{credit_param.amount}} zł, okres: {{credit_param.period}} miesiące
Oferta aktualna na dzień: {{creditRow.create_date}}
Oferta dla kwoty pożyczki: {{credit_param.amount}} zł, okres: {{credit_param.period}} miesiące
Oferta aktualna na dzień: {{creditRow.create_date}}

Sprawdź inne kredyty na kwotę 90 tys. zł

Kalkulator kredytu gotówkowego

Kredyt 90000 zł – potrzebne dokumenty

Decydując się na zaciągnięcie kredytu na 90 tys. złotych należy liczyć się z tym, że bank będzie oczekiwał przedstawienia kilku istotnych z jego punktu widzenia dokumentów.

Na pewno trzeba mieć przy sobie dowód osobisty. Służy on nie tylko wyliczeniu zdolności kredytowej, ale również zweryfikowaniu wnioskującej osoby. Pracownik banku musi być pewien, że przygotowuje symulację dla tej samej osoby, której dokumenty trzyma w ręku.

Druga kwestia to dokumenty potwierdzające uzyskiwane dochody. Może to być wyciąg z banku, PIT za ubiegły rok, oświadczenie pracodawcy lub decyzja z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Każdy z nich powinien zawierać jasno i jednoznacznie określone dochody wnioskodawcy.

Przy takiej kwocie niezbędna jest również zgoda małżonka na zaciągnięcie zobowiązania. Dotyczy to wyłącznie osób, które żyją w małżeństwie i jednocześnie nie mają rozdzielności majątkowej. Przy tego rodzaju rozdzielności, zgoda współmałżonka nie jest potrzebna.

Jakie koszty kredytu na 90000 zł

Decydując się na kredyt na 90 tys. złotych, trzeba liczyć się z tym, że do oddania będzie kwota większa. Powiększają ją odsetki stanowiące koszty kredytu oraz prowizja należna bankowi za jego udzielenie.

Wysokość oprocentowania i prowizji jest ustalana indywidualnie przez bank, co za tym idzie, w jednym miejscu kredyt może być droższy niż w innym.

Sprawdź wszystkie kredyty gotówkowe na kwotę 90 000 zł

Kalkulator kredytu gotówkowego

Podsumowanie

Zaciągnięcie kredytu na 90 tys. złotych nie jest już dzisiaj trudnym i skomplikowanym zadaniem. Decyzja pozytywna zależna jest wyłącznie od historii kredytowej kredytobiorcy oraz od jego aktualnej zdolności kredytowej. Jeżeli wszystko jest dla banku w porządku, pieniądze mogą zostać przyznane nawet podczas jednej wizyty w placówce.