Kredyt gotówkowy do 100 tysięcy złotych – gdzie najlepiej?

13 marca 2018

Dla wszystkich osób poszukujących pokaźnego zastrzyku gotówki przygotowaliśmy zestawienie trzech najlepszych kredytów gotówkowych w kwocie 100 000 zł. Sprawdźcie, jak kształtuje się wysokość miesięcznej raty, RRSO i całkowita kwota do spłaty przy pięcioletnim okresie spłaty zobowiązania.

Kredyt gotówkowy często prezentowany jest jako idealne rozwiązanie pozwalające na  zaspokojenie doraźnych potrzeb kredytobiorcy. Analizując oferty banków nietrudno jednak natrafić na propozycje, których górny limit sięga kilkuset tysięcy złotych. Kwota ta z powodzeniem posłużyć może sfinansowaniu zakupu luksusowego samochodu czy ekskluzywnego wyposażenia domu. Przy sumach takiego rzędu szczególnie ważny jest właściwy wybór oferty, gdyż nawet mała różnica w oprocentowaniu czy prowizji może przynieść, odczuwalne na przestrzeni kilkudziesięciu miesięcy, oszczędności.

Założenia rankingu kredytów gotówkowych na 100 tysięcy

W celu ułatwienia poszukiwań najtańszej oferty, wzięliśmy pod lupę trzy kredyty gotówkowe, które znajdziecie w ofercie polskich banku. Przykładowe zobowiązanie wynosi 100 000 zł i zaciągane  jest na okres 60 miesięcy. Skorzystanie z kredytu nie wymaga założenia konta osobistego. Za kryterium atrakcyjności oferty przyjęliśmy wysokość miesięcznej raty.

Modelowy kredytobiorca jest singlem i posiada mieszkanie obciążone kredytem hipotecznym. Zatrudniony jest w oparciu o umowę o pracę i otrzymuje z tego tytułu wynagrodzenie na rękę w wysokości 4 000 zł. Jest to jego jedyne źródło dochodów. Poza kredytem zaciągniętym na zakup mieszkania nie posiada on żadnych innych zobowiązań.

Gdzie wziąć kredyt na 100 tys zł?

Zestawienie otwiera pożyczka gotówkowa Mini Ratka, którą znajduje się w ofercie PKO Banku Polskiego. Pierwsze, co rzuca się w oczy to brak prowizji za udzielenie kredytu. Oprocentowanie nominalne ustalone zostało na poziomie 6,99%. RRSO dla przyjętych parametrów wynosi 7,22%, a wysokość miesięcznej raty 1 979,69 zł. Atutem Mini Ratki jest szybka decyzja kredytowa. Warta uwagi jest również możliwość czasowego zawieszania spłaty kredytu. Niestety nie jest to rozwiązanie tanie i wycenione zostało na 3,00% od pozostałej kwoty kredytu, jednak nie mniej niż 100 zł.  

Na drugim miejscu znalazł db Kredyt Gotówkowy oferowany przez Deutsche Bank. Oprocentowanie nominalne kredytu wynosi 7,29%, przy zerowym poziomie prowizji. RRSO dla przyjętych parametrów wynosi 8,17%, a kwota miesięcznej raty 2 021,74 zł. Ofertę wyróżnia minimum formalności i błyskawiczna decyzja kredytowa. Z kolei wadą jest opłata stała za udzielenie finansowania w wysokości 1 400 zł. Umowę kredytową podpisać można wyłącznie w oddziale banku.

Na ostatnim miejscu zestawienia uplasowała się oferta banku Citi Handlowy opatrzona prostą nazwą – Pożyczka Gotówkowa Online. Propozycję wyróżnia atrakcyjne oprocentowanie w wysokości 5,97%, jednak należy liczyć się z 6,00% prowizją za udzielenie finansowania. RRSO dla założonej kwoty i okresu kredytowania zatrzymało się na poziomie 8,75%. Miesięczna rata kredytu to 2 047,80 zł. Niebagatelną zaletą oferty jest możliwość zaciągnięcia zobowiązania online oraz uproszczone formalności. Minusem jest wspomniana wcześniej prowizja, która dla przyjętej kwoty kredytu wynosi dokładnie 6 000 zł.

Potwierdzenie prawdziwości parametrów użytych w opisie ofert:

Kalkulacja kredyty gotówkowego na finanse.rankomat.pl

Kredyt gotówkowy do 100 tysięcy złotych – gdzie najlepiej?
5 (100%) 12 głosów