Kredyt gotówkowy do 100 tysięcy złotych – gdzie najlepiej?

13 marca 2018

Rosnące potrzeby konsumpcyjne powodują, że coraz więcej pieniędzy potrzeba, by je zaspokoić. Sytuacja zmienia się na tyle intensywnie, że pomału i u nas zaczyna się schemat życia prowadzonego „na kredyt”. Mniej oszczędzamy, a jeżeli na coś potrzeba pieniędzy, po prostu je pożyczamy.

Kredyt na 100 tysięcy należy do tych, o które klienci coraz częściej składają wnioski i to nie koniecznie po to, by zainwestować te pieniądze w nieruchomości. Wśród potrzeb pojawiają się samochody, remont i różnorodne dobra, które mają podnieść standard życia.

Wnioskowanie o kredyt na 100 000 zł, kojarzy się z koniecznością dostarczenia licznych dokumentów i skomplikowaną procedurą weryfikacji i przyznania kredytu. Tymczasem, zmiany w bankowości idą raczej w tym kierunku, by wszystko klientowi ułatwić.

Gdzie wziąć kredyt 100000 zł

Kredyt na 100 tys. złotych to jednak spore zobowiązanie, które wiąże się również z długim okresem spłaty. Przed podjęciem ostatecznej decyzji, warto się zastanowić nad tym, gdzie taki kredyt będzie najkorzystniejszy.

Zachęcamy do skorzystania z przygotowanego przez nas rankingu kredytów na 100 000zł. Nasi specjaliści przeanalizowali dostępne oferty, by każdy zainteresowany klient mógł sobie wybrać najlepszą z nich.

Zobacz ranking 3 najlepszych kredytów gotówkowych rozłożonych na 48 równych rat na kwotę 100 000 złotych. Jeśli jesteś zainteresowany większą kwotą kredytu niż 100 tys. zł to koniecznie zobacz pełną ofertę w naszym kalkulatorze.

Oferta dla kwoty pożyczki: {{credit_param.amount}} zł, okres: {{credit_param.period}} miesiące
Oferta aktualna na dzień: {{creditRow.create_date}}
Oferta dla kwoty pożyczki: {{credit_param.amount}} zł, okres: {{credit_param.period}} miesiące
Oferta aktualna na dzień: {{creditRow.create_date}}
Oferta dla kwoty pożyczki: {{credit_param.amount}} zł, okres: {{credit_param.period}} miesiące
Oferta aktualna na dzień: {{creditRow.create_date}}

Sprawdź inne kredyty na kwotę 100 tys. zł

Kalkulator kredytu gotówkowego

Kredyt 100 000 zł – potrzebne dokumenty

Wnioskując o kredyt na 100 000 zł trzeba liczyć się z tym, że trzeba będzie udowodnić możliwość jego spłacenia. To nie są małe kwoty i bank nie może sobie pozwolić na ich ryzykowne rozdysponowanie.

W pierwszej kolejności trzeba więc przedstawić dokumenty weryfikacyjne. Zwykle wystarczy do tego jeden dokument tożsamości ze zdjęciem – dowód osobisty, prawo jazdy lub paszport. W niektórych bankach może być wymagana weryfikacja dwustopniowa, czyli na bazie dwóch dokumentów.

Druga sprawa to dokumenty potwierdzające uzyskiwane dochody. To one są podstawą do określenia zdolności kredytowej wnioskującego. Jeżeli dochody są zbyt niskie, a wydatki zbyt wysokie – kredyt nie zostanie przyznany. Przy czym nie są to jedyne wartości brane pod uwagę.

Przy tak dużym kredycie, zainteresowany klient musi również przedstawić w banku zgodę swojego współmałżonka na zaciągnięcie takiego zobowiązania. Dotyczy to wyłącznie tych osób, które pozostają w związku małżeńskim i nie mają rozdzielności majątkowej.

Jakie koszty kredytu na 100000 zł

Koszty kredytu na 100 000 złotych zależne są w dużej mierze od banku, który go przyznaje. Niemniej, trzeba się liczyć z tym, że konieczne będzie spłacenie również odsetek i opłacenie prowizji za jego udzielenie. Może się również okazać, ze bank nalicza marżę. Oczywiście, przy dużych kwotach jej wysokość może być negocjowana – stanowi ona jednak koszt zaciąganego kredytu.

Sprawdź wszystkie kredyty gotówkowe na kwotę 100 000 zł

Kalkulator kredytu gotówkowego

Podsumowanie

Wnioskowanie o kredyt, nawet na 100 000 złotych nie jest już tak skomplikowane, jak to było kiedyś. Ta łatwość nie powinna jednak być ważniejsza od ostrożności i rozwagi w podejmowaniu tego rodzaju decyzji.