Kredyt gotówkowy na 30 tys. zł?

11 sierpnia 2020

Polacy chętnie sięgają po kredyty gotówkowe, a banki coraz częściej proponują znacznie wyższe kwoty finansowania. Jeśli czeka Cię kosztowny remont albo chcesz zakupić samochód, możesz skorzystać ze wsparcia banku. Sprawdź, gdzie i na jakich warunkach otrzymasz kredyt gotówkowy na 30 tys. złotych.

W zaciąganiu kredytów gotówkowych nie ma nic złego, o ile jest to decyzja dobrze przemyślana i dostosowana do sytuacji materialnej. Warto bowiem pamiętać, że tego typu finansowanie udzielane jest wyłącznie osobom wykazującym odpowiednio wysoką zdolność kredytową – szczególnie, jeśli w grę wchodzą duże kwoty rzędu kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Gdzie otrzymasz kredyt gotówkowy na 30 tys. złotych?

Kredyty gotówkowe na niewielkie kwoty są dostępne właściwie w każdym banku. Co jednak w sytuacji, gdy potrzebujesz aż 30 tysięcy złotych? Chociaż oferta w tym zakresie jest dość ograniczona, nadal masz szansę na uzyskanie finansowania na korzystnych warunkach.

Aby sprawdzić oferty kredytów gotówkowych, wcale nie musisz odbywać wizyt w placówkach bankowych ani też umawiać się z pośrednikiem kredytowym. Wystarczy skorzystać ze specjalnych serwisów internetowych, za pomocą których przeprowadzisz szybką i rzetelną kalkulację – a to wszystko bez wychodzenia z domu.

Jak wynika z analizy poszczególnych ofert, kredyt gotówkowy na 30 tys. złotych z okresem finansowania na 60 miesięcy masz szansę otrzymać m.in. w:

  • Citi Handlowy – miesięczna rata: 626,56 zł; całkowita kwota: 37 593,60 zł; RRSO: 9,66%

  • Alior Bank – miesięczna rata: 666,31 zł; całkowita kwota: 39 978,60 zł; RRSO: 12,61%

  • BNP Paribas – miesięczna rata: 668,50 zł; całkowita kwota: 40 110,00 zł; RRSO: 12,77%

  • Kasa Stefczyka – miesięczna rata: 675,42 zł; całkowita kwota: 40 525,20 zł; RRSO: 13,16%.

Najdroższą ofertę przygotował Plus Bank – z miesięczną ratą na poziomie 746,09 zł i całkowitą kwotą do spłaty na poziomie 44 765,40 zł (RRSO: 18,43%).

Jak wybrać korzystny kredyt gotówkowy?

Decydując się na kredyt gotówkowy na 30 tys. złotych, zwykle wiążesz się z bankiem na wiele lat. Dlatego wybór konkretnej oferty musi być dokładnie przemyślany. Na co zatem zwracać szczególną uwagę?

  • RRSO

Rzeczywista roczna stopa oprocentowania to jeden z najważniejszych parametrów. Informuje bowiem nie tylko o odsetkach (jak oprocentowanie), ale również kosztach pozaodsetkowych. Dzięki temu możesz dowiedzieć się, ile wyniesie całkowita kwota zobowiązania do zapłaty.

Porównując RRSO, łatwo określić, który kredyt gotówkowy będzie najtańszy.

  • Okres finansowania

To, jak długo będziesz spłacać kredyt, wpływa m.in. na wysokość rat. Im jest on dłuższym, tym niższego miesięcznego zobowiązania możesz się spodziewać. Jednak z drugiej strony wydłużenie okresu finansowania oznacza wyższą kwotę całkowita zobowiązania.

  • Dodatkowe warunki

Niekiedy jest tak, że banki wymagają założenia rachunku bankowego lub skorzystania z innych produktów. W ten sposób umożliwiają obniżenie kosztów, np. oprocentowania czy prowizji.

Przed wyborem takiej oferty należy sprawdzić, czy taka propozycja jest opłacalna. Może się bowiem okazać, że koszty związane z prowadzeniem rachunku czy korzystania z karty kredytowej zrównoważą się.

Jak ubiegać się o kredyt gotówkowy?

Aby otrzymać kredyt gotówkowy, należy złożyć stosowny wniosek – możesz tego dokonać bezpośrednio w banku albo… za pośrednictwem porównywarki kredytowej.

Cała procedura sprowadza się do kilku kroków, a pieniądze możesz otrzymać nawet tego samego dnia.