Poradniki kredytowe

Poradniki kredytowe

Kredyt gotówkowy dla obcokrajowca – gdzie szukać?

Z uwagi na zwiększającą się liczbę cudzoziemców decydujących się na podjęcie pracy w Polsce, instytucje finansowe z powodzeniem poszerzają ofertę adresowaną do tej grupy klientów. Sprawdziliśmy, jakie warunki musi spełnić obcokrajowiec zaciągając kredyt w polskim banku.  

Polska wzbudza coraz większą uwagę wśród obcokrajowców….

BIK – jak sprawdzić i co zrobić ze złą historią kredytową?

Osoby ubiegające się o kredyt weryfikowane są w bazach Biura Informacji Kredytowej. Problemy ze spłatą dotychczasowych długów mogą przekreślić szansę na kolejne zobowiązanie. Podpowiadamy, jak pobrać swój raport BIK oraz co zrobić ze złą historią kredytową.

Weryfikacja wiarygodności finansowej jest, zaraz po analizie zdolności…

Kredyt dla lekarza – gdzie szukać najlepszej oferty?

Banki oceniając zdolność kredytową biorą pod uwagę szereg zróżnicowanych parametrów. Jednym z nich jest wykonywany przez wnioskodawcę zawód. Sprawdziliśmy zatem, czy lekarze mogą liczyć na szczególne traktowanie ze strony bankierów.

 

Banki nie ukrywają, że w ich ocenie określone grupy zawodowe cieszą się większym zaufaniem. Stosunek ten przekłada się…

Co zrobić by szybciej otrzymać zgodę kredytową?

Okres dzielący złożenie wniosku kredytowego od wpływu środków finansowych na rachunek może powodować irytację kredytobiorcy. Warto jednak pamiętać, że wnioskodawca ma wpływ na czas rozpatrywania wniosku przez bank. Przedstawiamy kilka rad, pozwalających przyspieszyć decyzję kredytową.

 

Dobrze wiedzieć, że osoby starające się o zaciągnięcie kredytu mają duży wpływ…

Kredyt hipoteczny z rodzicami – czy warto?

Osoba wchodząca w dorosłe życie zazwyczaj może pomarzyć o zakupie własnego mieszkania. Niskie dochody czy brak umowy o pracę sprawiają, że banki niechętnie finansują młodych kredytobiorców. Rozwiązaniem tej sytuacji może być zaciągnięcie kredytu hipotecznego wraz z rodzicami.

 

Sprzedaż kredytów hipotecznych bije kolejne rekordy. W II kwartale 2018…

Kredyt studencki – co to jest i jak go otrzymać?

Kredyt studencki jest najkorzystniej oprocentowanym zobowiązaniem udzielanym przez banki osobom podejmującym naukę na uczelni wyższej. Sprawdziliśmy zatem, jaka jest skala oferowanego wsparcia oraz jakie warunki należy spełnić, aby otrzymać finansowanie.

 

Dla wielu osób kredyt studencki może być bardzo poważnym wsparciem w trakcie pobierania nauki. Rozwiązanie to mocno…

Kredyt samochodowy czy gotówkowy? Co jest tańsze i lepsze?

Zakup samochodu wiąże się z wydatkiem przynajmniej kilkunastu tysięcy złotych. Z tego powodu wiele osób korzysta z finansowego wsparcia banku. Pozostaje pytanie – kredyt gotówkowy czy samochodowy? Sprawdziliśmy wady i zalety obu rozwiązań.

 

Osoby decydujące się na zakup samochodu stają często przed dylematem – kredyt samochodowy czy…

Kredyt gotówkowy bez zaświadczeń – gdzie dostać?

Zaciągnięcie kredytu gotówkowego bez zaświadczeń nie oznacza, że bank nie będzie wymagał od nas żadnych dokumentów. Sprawdziliśmy zatem, które instytucje oferują takie rozwiązanie oraz co kryje się za tym chwytliwym hasłem.

 

Nasycenie rynku ofertami kredytów gotówkowych jest bardzo wysokie. Z tego powodu banki prześcigają się w pomysłach…

Kredyt bez prowizji – za co więc zapłacimy?

Kredyt bez prowizji to nośne hasło, potrafiące skupić uwagę potencjalnych kredytobiorców. W większości przypadków utracone dochody banki rekompensują sobie w inny sposób. Nie oznacza to jednak, że każdy kredyt bez prowizji to kosztowna przygoda.  

Wzmożone zainteresowanie kredytami konsumpcyjnymi potwierdzają najświeższe dane BIK. W lipcu 2018 r. banki…

Kredyt czy karta kredytowa? Co bardziej opłacalne?

Kredyt gotówkowy, debet w rachunku i karta kredytowa to najbardziej popularne rozwiązania pozwalające sfinansować bieżące wydatki. Zweryfikowaliśmy w jakich sytuacjach najlepiej sprawdza się każdy z wymienionych produktów.

Od kilku lat stopy procentowe w Polsce utrzymywane są na rekordowo niskich poziomach. Sytuacja ta jest jednym z powodów spłaszczenia różnic w cenie…