Poradniki kredytowe

Poradniki kredytowe

Jakie warunki trzeba spełnić aby dostać kredyt gotówkowy?

Zaciągnięcie kredytu gotówkowego zazwyczaj nie wiąże się z koniecznością spełnienia skomplikowanych warunków. Nie oznacza to jednak, że kredytobiorca otrzyma finansowanie od ręki. Sprawdzamy, jakie formalności towarzyszą wnioskowaniu o ten typ zobowiązania.

 

Kredyty gotówkowe należą do najbardziej popularnych rozwiązań po jakie sięgają Polacy poszukujący…

Polisa mieszkaniowa do kredytu hipotecznego – pomyśl o rozszerzeniach

Osoby wnioskujące o kredyt hipoteczny muszą spełnić szereg wymogów. Jednym z nich jest ubezpieczenie nieruchomości na kwotę zaciąganego kredytu hipotecznego. Sprawdzamy, jaka polisa będzie odpowiednia i gdzie ją kupić.

Ubezpieczenie mieszkania z cesją, a więc z przeniesieniem prawa do odszkodowania na bank, to zazwyczaj jeden z najważniejszych warunków…

Kredyt dla 18 latka – w jakim banku?

Mówi się, że wiek to tylko cyfra, jednak wejście w pełnoletniość otwiera przed młodym człowiekiem zupełnie nowe perspektywy. Jedną z nich jest możliwość zaciągania zobowiązań na własny rachunek. Sprawdziliśmy, które banki oferują najlepsze kredyty dla 18 latków?

 

Pełnoletniość daje możliwość korzystania z szerokiego spektrum produktów kredytowych…

Kredyt gotówkowy za darmo – czy idzie znaleźć taką ofertę?

Trudno w to uwierzyć, ale zdarza się, że bank może pożyczyć pieniądze nie pobierając z tego tytułu żadnych opłat. Kredyt gotówkowy za darmo naprawdę istnieje. Trzeba się tylko dobrze rozejrzeć w ofertach instytucji finansowych.

 

Stabilna sytuacja gospodarcza i rosnące płace sprawiają, że Polacy bardzo chętnie sięgają…

Kredyt dla singli – gdzie szukać najlepszej oferty?

Panuje przekonanie, że osoby samotne ubiegające się o kredyt są na gorszej pozycji niż wnioskodawcy pozostający w związkach małżeńskich. To nie do końca prawda, gdyż kluczowe znaczenie w tej sprawie ma sytuacja finansowo-ekonomiczna kredytobiorcy.

 

Zgodnie z prognozą gospodarstw domowych na lata 2016-2050 opublikowaną przez GUS, udział…

Kredyty dla emerytów – gdzie szukać?

Pod kątem rzetelności i terminowości regulowania rat, emeryt to dla pożyczkodawców solidny partner. Mimo tego, że z racji wieku trochę „niepewny”. Jak zatem banki  podchodzą do kredytobiorców w podeszłym wieku?

Wraz z wiekiem zmieniają się potrzeby kredytobiorców. Z reguły znikają koszty związane ze…

Kredyt dla młodych małżeństw – co warto wiedzieć?

Kredyty dla młodych małżeństw – młodzi małżonkowie myślący o kupnie mieszkania nie mogą liczyć na specjalne traktowanie w bankach. Ich wnioski kredytowe rozpatrywane są na takich samych zasadach, jak każdego innego klienta. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę, aby otrzymać jak najlepszą ofertę.  

Brak…

Kredyt gotówkowy dla obcokrajowca – gdzie szukać?

Z uwagi na zwiększającą się liczbę cudzoziemców decydujących się na podjęcie pracy w Polsce, instytucje finansowe z powodzeniem poszerzają ofertę adresowaną do tej grupy klientów. Sprawdziliśmy, jakie warunki musi spełnić obcokrajowiec zaciągając kredyt w polskim banku.  

Polska wzbudza coraz większą uwagę wśród obcokrajowców….

BIK – jak sprawdzić i co zrobić ze złą historią kredytową?

Osoby ubiegające się o kredyt weryfikowane są w bazach Biura Informacji Kredytowej. Problemy ze spłatą dotychczasowych długów mogą przekreślić szansę na kolejne zobowiązanie. Podpowiadamy, jak pobrać swój raport BIK oraz co zrobić ze złą historią kredytową.

Weryfikacja wiarygodności finansowej jest, zaraz po analizie zdolności…

Kredyt dla lekarza – gdzie szukać najlepszej oferty?

Banki oceniając zdolność kredytową biorą pod uwagę szereg zróżnicowanych parametrów. Jednym z nich jest wykonywany przez wnioskodawcę zawód. Sprawdziliśmy zatem, czy lekarze mogą liczyć na szczególne traktowanie ze strony bankierów.

 

Banki nie ukrywają, że w ich ocenie określone grupy zawodowe cieszą się większym zaufaniem. Stosunek ten przekłada się…