Poradniki kredytowe

Poradniki kredytowe

Kredyt hipoteczny z rodzicami – czy warto?

Osoba wchodząca w dorosłe życie zazwyczaj może pomarzyć o zakupie własnego mieszkania. Niskie dochody czy brak umowy o pracę sprawiają, że banki niechętnie finansują młodych kredytobiorców. Rozwiązaniem tej sytuacji może być zaciągnięcie kredytu hipotecznego wraz z rodzicami.

 

Sprzedaż kredytów hipotecznych bije kolejne rekordy. W II kwartale 2018…

Kredyt studencki – co to jest i jak go otrzymać?

Kredyt studencki jest najkorzystniej oprocentowanym zobowiązaniem udzielanym przez banki osobom podejmującym naukę na uczelni wyższej. Sprawdziliśmy zatem, jaka jest skala oferowanego wsparcia oraz jakie warunki należy spełnić, aby otrzymać finansowanie.

 

Dla wielu osób kredyt studencki może być bardzo poważnym wsparciem w trakcie pobierania nauki. Rozwiązanie to mocno…

Kredyt samochodowy czy gotówkowy? Co jest tańsze i lepsze?

Zakup samochodu wiąże się z wydatkiem przynajmniej kilkunastu tysięcy złotych. Z tego powodu wiele osób korzysta z finansowego wsparcia banku. Pozostaje pytanie – kredyt gotówkowy czy samochodowy? Sprawdziliśmy wady i zalety obu rozwiązań.

 

Osoby decydujące się na zakup samochodu stają często przed dylematem – kredyt samochodowy czy…

Kredyt gotówkowy bez zaświadczeń – gdzie dostać?

Zaciągnięcie kredytu gotówkowego bez zaświadczeń nie oznacza, że bank nie będzie wymagał od nas żadnych dokumentów. Sprawdziliśmy zatem, które instytucje oferują takie rozwiązanie oraz co kryje się za tym chwytliwym hasłem.

 

Nasycenie rynku ofertami kredytów gotówkowych jest bardzo wysokie. Z tego powodu banki prześcigają się w pomysłach…

Kredyt bez prowizji – za co więc zapłacimy?

Kredyt bez prowizji to nośne hasło, potrafiące skupić uwagę potencjalnych kredytobiorców. W większości przypadków utracone dochody banki rekompensują sobie w inny sposób. Nie oznacza to jednak, że każdy kredyt bez prowizji to kosztowna przygoda.  

Wzmożone zainteresowanie kredytami konsumpcyjnymi potwierdzają najświeższe dane BIK. W lipcu 2018 r. banki…

Kredyt czy karta kredytowa? Co bardziej opłacalne?

Kredyt gotówkowy, debet w rachunku i karta kredytowa to najbardziej popularne rozwiązania pozwalające sfinansować bieżące wydatki. Zweryfikowaliśmy w jakich sytuacjach najlepiej sprawdza się każdy z wymienionych produktów.

Od kilku lat stopy procentowe w Polsce utrzymywane są na rekordowo niskich poziomach. Sytuacja ta jest jednym z powodów spłaszczenia różnic w cenie…

Kredyt na remont domu lub mieszkania – wybieramy najlepszą ofertę

W zależności od zakresu planowanych zmian, remont domu lub mieszkania to koszt od kilku do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Wydatki te można w całości sfinansować za pomocą kredytu. Podpowiadamy, które rozwiązanie wybrać, aby remont przebiegał bez niepotrzebnych zakłóceń.

Decyzję o remoncie domu lub mieszkania warto rozpocząć od…

Kredyt standardowy czy z ratą balonową? Co się bardziej opłaca?

Oprocentowanie, prowizja, koszt ubezpieczenia to elementy, które brane są pod uwagę podczas poszukiwań kredytu. Niestety mało kto zwraca uwagę na system spłaty zobowiązania. Podpowiadamy, jaki wpływ na koszt kredytu ma rata równa, malejąca i balonowa.

Wnioskowanie o kredyt podlega określonym regułom. Należy wykazać się akceptowalną wiarygodnością i…

Konsolidacja kredytów – na czym polega i czy się opłaca?

Wyobraźcie sobie, że zamiast poświęcać czas i energię na cykliczną obsługę kilku zobowiązań, spłacacie wyłącznie jedną, często niższą ratę. Udogodnienie to jest wynikiem konsolidacji kredytów. Niestety, nie jest to rozwiązanie dla wszystkich.

Nierzadko zdarza się, że zobowiązania zaciągane na wyjątkowo korzystnych warunkach z biegiem czasu tracą ten walor….

Gdzie po kredyt gotówkowy na wakacje?

Dla wielu osób kwota 10 000 zł może być przepustką do realizacji marzeń o wakacjach życia. Z myślą o osobach nieposiadających odpowiednich oszczędności, wytypowaliśmy trzy kredyty gotówkowe, pozwalające sfinansować ten cel.

Z myślą o osobach pragnących choć raz zamienić przejażdżkę rikszą po Rewalu na kurs taksówką po Manhattanie…